Extrémně rychlý zázračný živý plot

VÝBĚROVÉ, extra silné dvouleté sazenice
s WonderHedge® technologií.

Denník živého plotu - 29.června 2008 - začíname s tvarováním

Deník živého plotu - 29.června 2008 - začíname s tvarováním

První tvarování - formování živého plotu. Za necelé 4 měsíce můj živý plot dosáhl průměrné výšky 80 cm. Místy nejvyšší rostlinky vyrostly až do výšky 90 - 110 cm.

I přes nesouhlas manželky jsem se rozhodl pro první tvarování, tedy pro drastické zkrácení živého plotu, aby byl živý plot ještě hustější.

Samozřejmě, jak jsem slíbil ještě na začátku, zkušební jarní výsadbu ještě nechám dál růst. Bohužel jsme před tyto rostlinky zaseli kukuřici, proto tyto fotky nejsou nejkvalitnější. Zato výška rostlin 80 - 100 cm je obdivuhodná.

 

     

No, a zde jsou obrázky z podzimní výsadby.


Tyto rostlinky už byli jednou krácené, i o tom jsem zveřejnil obrázky. Tenkrát jsme jen ustřihli konec nejdelších výhonků, aby se rostlinky dobře zahušťovaly.

Samozřejmě ještě tále vidíte díry po těch rostlinách, které se neujali (i o tom jsem psal v některém z prvních příspěvků), ale mým cílem není ukázat jen tu lepší stránku, ale úplně všechno.

Podzimní výsadba před tvarováním:

 
     
A rostlinky po tvarovaní:
 
 

 

Jarní výsadby živého plotu na ulici je rovnoměrná, akorát na jednom konci je trošku řídká, připisuji to extrémě kamenité půdě. To samé mi potvrdil i pěstitel živého plotu z MR.


Dle jeho vyjádření, i v rámci jedné výsadby mohou být někdy extrémě velké rozdíly díky různým vlastnostem půdy. Tyto rozdíly však zmizí během dvou roků.

Živý plot - jarní výsadba na ulici - před tvarováním

 
Živý plot po zkrácení a tvarovaní:
 
     


Tímto chci ještě poděkovat našim klientům, kteří nám poskytli fotky svých rostlin a žádám i Vás, pokud máte chvílku volného času neváhejte, udělejte pár fotek a pošlete je na náš email. Uveřejním je!

 

Lajkujte, zdielajtee

Nabízené sazenice pěstujeme a skladujeme v ideálních podmínkách. Možné termíny výsadby jsou:

led úno bře dub kvě črn čvc srp zář říj lis pro
     

 

Prohlášení: Uvedené hodnoty růstu platí při dodržení technologie pěstování a při dostatečném množství živin, vody a slunečního záření. Při krajně nekvalitní půdě nebo u rostlin které jsou vysazeny na nevyhovujícím místě (například do stínu) může být růst pomalejší než jsou uvedené pěstitelské hodnoty.